סיורים


19:00 בתים מספרים בנחלת בנימין
בשכונה הציורית שקמה לאחר אחוזת בית, הוקמו בתים בסגנונות שונים בהם גרו פועלים ובורגנים, אנשי רוח ואנשים קשי יום. הסיור מספר את הסיפורים שליוו את הקמת השכונה.
 

19:00 הבית על הגבעה - רח' ביאליק והסביבה
סיור המספר על תל אביב הישנה. מגן מאיר דרך רחוב טשרנחובסקי ומשם לרחוב ביאליק, שהיה מרכזה הרוחני והפוליטי של העיר בשנים אלו. נזכיר ונספר על כיכר ובית ביאליק, משכן בית העירייה של תל אביב, בית ראובן, בתי הקפה המיתולוגיים וההתרחשות החברתית והפוליטית של העיר.
 

19:00 לאורך שדרות רוטשילד
סיור בשדרה הוותיקה, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר ולאורך הבתים שלצדי השדרה הראשונה, תוך התייחסות לסגנונות בנייה המשקפים את תולדותיה של העיר העברית הראשונה. את הסיור נסיים ברח' נחלת בנימין להמשך החגיגה.
 

20:00 נווה צדק - סמטאות קסומות
הסיפורים, האנשים, הרכילות והנוסטלגיה בסמטאותיה הקסומות של השכונה הראשונה של תל אביב - כאן הכל התחיל.
 

20:30 סביב כיכר דיזנגוף
סיור במתחם שרובו ככולו תוכנן בסגנון הבינלאומי בהשראת בית הספר "הבאוהאוס". הסיור מתמקד בסגנונות האדריכלות המודרנית של שנות ה- 30 ועובר בדיזנגוף וברחובות הסמוכים לו.
כיכר דיזנגוף. סיור באוהאוס (צילום: לע"מ)
 

21:00 תל אביב בין השירים
טיול שהוא שיר. נתחיל בגימנסיה הרצליה, מ"הרצל בלי כביש" ועד ל"גן השקמים", ונעבור ברחובות לב תל אביב דרך השירים שנכתבו על העיר. לאוהבים לשיר אבל גם לזייפנים.
 

22:00 בתים מספרים בנחלת בנימין
בשכונה הציורית שקמה לאחר אחוזת בית, הוקמו בתים בסגנונות שונים בהם גרו פועלים ובורגנים, אנשי רוח ואנשים קשי יום. הסיור מספר את הסיפורים שליוו את הקמת השכונה.
 

23:00 סיור עששיות בבית הקברות טרומפלדור
נפתח את הסיור ברצח מסתורי בפארק העירוני. ונמשיך בסודות וסיפורים בין הקברים של בית הקברות טרומפלדור לאור עששיות.
 

תל אביב סיי צ'יז
סיור-צילום המשותף לעמותה לתיירות ולבית הספר לצילום קמרה אובסקורה. מסלול המשלב בין פינות החמד של עיר והאווירה המיוחדת של הלילה הלבן. המסלול עובר ברחובות ביאליק, שינקין, אחד העם ואזור לב תל אביב. הסיור מיועד לצלמים חובבים בעלי ידע בתפעול מצלמה. מדריך: דני פילדס. מחיר למשתתף בסיור זה: 50 ₪.
מחיר סיור (מיוחד ללילה הלבן, פרט ל"סיי צ'יז"): 30 ₪
לפרטים והרשמה: לשכת המידע של העמותה לתיירות טל. 03-5166188


 
בן-גוריון והמכון למורשת בן-גוריון
20:00 סיורים מודרכים בבית בן-גוריון מדי שעה, סיור אחרון ב-23:30
20:00 הרצאה: מלחמות ישראל בראי הזמר העברי. מרצה: מר יותם רגב
23:00 הרצאה: העמק הוא חלום? - אתוס ההתיישבות הישראלית בראי הזמר העברי. מרצה: מר יותם רגב
כל הפעילויות ללא תשלום.
בית בן-גוריון, שד' בן-גוריון 17. טל' 03-5221010


אין כמו יפו בלילות
משכנות רות דניאל. סיור קסום ביפו לאור ירח. נלך לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך המנזר היווני והמסגד של אבו נבוט, ונצפה אל נמל יפו, הטומן בחובו סיפורי מסעות ונוסעים. משך הסיור: כשעתיים. מקום מפגש: כיכר השעון, ב-22:00.
עלות מוזלת: 25 ₪. לפרטים והרשמה: 03-5264518, 054-2288958
ניתן לראות פירוט הסיור באתר: www.beit-daniel.org.il .

 

20:30 פראנה יוגה - שיעור יוגה לילי
לאור נרות, במקום שהכי מזכיר את הודו בתל אביב, נתכנס לחויית התבוננות פנימה, נתרגל ביחד תרגול רך, מזמין, משקף, מלמד. תרגול המכיר בשעה, בזמן, במקום. ניתן לעצמנו את האפשרות להתכנס, להיות בשקט לכמה רגעים ולהתנתק מתלאות היום. תעביר את השיעור סמדר ליבנה. השיעור ללא תשלום למתרגלים חדשים, ולמנויים קיימים מחוץ למנוי. לאורך כל הערב וגם לאחר השיעור - 10% הנחה על כל המנויים, לרגל הלילה הלבן.
פראנה יוגה, שד' בן גוריון 79 03-5230907 www.pranayoga.co.il